Megjelent Kasznár Attila és Zalai-Göbölös Noémi biztonságpolitikai monográfiája

A Bíbor Kiadó gondozásában megjelent a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Terrorelhárítási Tanszékének két munkatársa által jegyzett A globális erőközpontok és a nemzetközi biztonság című biztonságpolitikai monográfia.

Ahogy az a bevezetőben is olvasható, "a globális biztonság kérdése a XXI. század első évtizedeire egy olyan sokdimenziós, folyamatosan és nagy sebességgel változó tényezővé nőtte ki magát, amely alapvető fogalmává vált a mindennapok gondolkodásának. A biztonságpolitika kérdése soha nem látott fontosságot kap, amely azt is jelzi, hogy teljesen új típusú igények jelennek meg az egyén részéről, és a szűk szegmensek kiterjesztésével számára is fontossá válnak a globális méretű biztonsági kérdések".

A szerzőpáros egy közérthető, felsőoktatásban is felhasználható biztonságpolitikai összefoglaló mű megírását tűzte ki célul, amely a további kutatások alapjául is szolgálhat.