Új szakirodalommal bővült a nemzetbiztonsági képzés

A Dialóg Campus Kiadó gondozásában megjelent A nemzetbiztonság elmélete a közszolgálatban és a Nemzetbiztonsági alapismeretek címet viselő két tankönyv.

A titkok és rejtélyek feltárása, megoldása a történelem kezdete óta mindig is lázban tartotta az embereket. A titkok megőrzése vagy adott esetben felfedése, maga az információ birtoklása és az ehhez kapcsolódó ősi evolúciós ösztön, a kíváncsiság végigkíséri az emberiség történetét, s máig hétköznapi életünk szerves része. Talán ezért is övezi fokozott érdeklődés a titkosszolgálatok tevékenységét.

A szerzők célja - többek között - a nemzetbiztonsági szolgálatok történetének, a jelenkori nemzetbiztonsági szolgálatok feladatainak és a jövő biztonsági problémáinak bemutatása, a nemzetbiztonsági tudatosság erősítése.

A két könyv pdf és epub formátumban is elérhető a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államkutatási és Fejlesztési Intézet Szakmai kiadványtárában.

Címkék: Tananyagok NBI