Online folyóiratunk - Nemzetbiztonsági Szemle

10. évfolyamát köszönthette az idén az Intézet 2013-ban alapított Nemzetbiztonsági Szemle online tudományos folyóirata. Az évek során megjelent közel két és félszáz tanulmány, cikk igazolta a folyóirat létrehozásakor megfogalmazott célt, a nemzetbiztonság – biztonság témakörei kutatásának erősítését, és egyetemi tudományos kutatási és oktatási feladatokkal összhangban az eredmények közzétételét. A most megjelent, angolnyelvű írások az évfordulóhoz igazodva az oktatás, képzés gondolatisága köré épülnek.

A Nemzetbiztonsági Szemle 10. évfolyamának 3. száma

Noémi Zalai-Göbölös: Generational Challenges in National Security Education

József Boda: The Situation of National Security Studies. A Short Overview

Timothy Parsons – Philipp Fluri: Armenia – Police Reform as a Cooperative Effort

Ferenc Horváth: “From Top to Toe”: Choosing the Appropriate Training Method

Imre Dobák: 10 Years of Hungarian National Security Higher Education (2012–2022)

Miklós Kund Regényi: A Good Practice – Situational Training in Civilian National Security Education

László István Gál: Thoughts on the Purpose and Significance of Legal Education in Military National Security Training

Csaba Vida: The Education of Military Intelligence Analysis in Hungary

György Zoltán Bács: National Security and Higher Education – Challenges, Risks and Threats

Folyóiratunk olvasásához kellemes időtöltést kívánunk!