Lezárult a Nemzetbiztonsági Szakkollégium tavaszi rendezvénysorozata
A tavasz folyamán számos esemény zajlott le a Nemzetbiztonsági Szakkollégium életében. Megtartotta új tagságával és vezetőségével első közgyűlését, lebonyolította a Ludovika Fesztivál saját programjait és beindította az új tagok tudományos tevékenységét.
A március 29-én megtartott közgyűlésen a tagság szép számmal képviseltette magát, amire szükség is volt, hiszen három fontos kérdésben kellett eredményre jutni.
Elsőként az új hallgatói tagság érdeklődési területeit figyelembe véve megalakította a szakkollégiumi kutatósejteket és az egyes kutatósejtek tagjai közül megválasztotta saját kutatósejt vezetőiket. A három kutatósejt azóta az érdemi munkát is megkezdte, első lépésként minden érdeklődő hallgató saját kutatási területet választhatott.
A közgyűlésnek további fontos témája volt a májusi Ludovika Fesztivállal kapcsolatos szervezési feladatok tisztázása, valamint a szakkollégium számára a Nemzetközi Biztonság és Védelempolitikai sátorban biztosított két alkalomnak a tartalommal való kitöltése. A szabadegyetem programjában két pódiumbeszélgetésre került sor. Az első napon Mezei József az NBI munkatársa beszélt az érdeklődőknek a nemzetbiztonságról egy kicsit közérthetőbben, majd a második napon Dr. Magyar Sándor a Katonai Nemzetbiztonsági Tanszék vezetője mutatta be a kidervédelmi gyakorlatok szerepét a nemzetbiztonság életében.
Harmadik eseményként a hallgatók megválasztották a Nemzetbiztonsági Szakkollégium protokoll felelősét Pechl Patrícia személyében.
Mindezek mellett lezárult a szakkollégium tavaszi képzési rendezvény sorozata is. Ennek során a hallgatók összesen hét esemény keretében kaptak képet a nemzetbiztonság szakmai és szervezeti kereteiről és rendszereiről, a tudományos kutatás módszertani kérdéseiről, valamint tudományos művek elkészítésének gyakorlati feladatairól.
A hét alkalom során a hallgatókat a nemzetbiztonság szakértői vezették be a terület egyes részeinek rejtelmeibe. Így elmélyülhettek Dr. Bács Zoltán PhD közreműködésével a tudományos kutatás módszertani kérdéseiben és Hornyik Zsuzsanna segítségével a tudományos kiadványok készítésének rejtelmeiben. Ezeken felül megismerhették Dr. Horváth Ferenc PhD pszichológus vezetésével a nemzetbiztonsági tevékenység lélektani alapjait, míg a nemzetbiztonsági szféra általános területeit Dr. habil Dobák Imre PhD mutatta meg a hallgatók számára. A terrorizmus titkaiba Jasenszky Nándor a TEK munkatársa vezette be az érdeklődőket, míg a hírszerzés világát Hellebrandt László nb. dandártábornok, volt nagykövet és az IH volt főigazgató-helyettese mutatta be számukra. A Nemzetbiztonsági Szakkollégium tagjai megismerkedhettek még a nemzetbiztonság területén végzett technikai információgyűjtés egyes részterületeivel is, amelyet Németh Attila nb. dandártábornok, az NBSZ főigazgató-helyettese prezentált.