„A Z generáció munkahelyválasztási preferenciái - A nemzetbiztonsági pálya iránti érdeklődés”

Az egyetem Nemzetbiztonsági Intézete elindította legújabb kutatását, amelynek keretében vizsgáljuk, hogy a „Z” generáció tagjai miért választanák munkahelynek a nemzetbiztonsági szolgálatokat. A kutatás során arra törekszünk, hogy jobban megismerjük azokat a tényezőket, hogy mi motiválja a fiatalokat, milyen összetevők járulnak hozzá az ágazati munkahelyválasztási preferenciák kialakulásához.

Reményeink szerint a kutatási eredmények hozzájárulhatnak annak mélyebb megértéséhez, hogy a fiatalok milyen tényezők alapján találják vonzónak a nemzetbiztonsági szolgálatokat, amely alapja lehet a szolgálatok munkaerővel kapcsolatos stratégiai fejlesztésének.

A kutatáshoz kapcsolódó adatgyűjtést, önkéntes, személyhez nem köthető online kérdőíves formában végezzük, amelyet az alábbi linken lehet letölteni:

LINK

A kutatás időarányos eredményeiről tájékoztatás adunk az egyetem honlapján.