Kiberbiztonsági és technológiai kihívások kutatósejt

A kutatósejt vezetője:

- Lendvai Tünde.

Vezető tanár:

- Dr. Bányász Péter (NKE - Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar, Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék).

Mentorok:

- Dr. Magyar Sándor (NKE - Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, NBI Katonai Nemzetbiztonsági Tanszék);

- Dr. Tóth András (NKE - Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Híradó Tanszék);

- Dr. Lászó Gábor (NKE - Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar, Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék).

A kutatósejt (a korábbi Kiberbiztonsági Kutatósejt utójaként) 2019-ben azzal a céllal jött létre, hogy ismeretbővítési, kutatási lehetőséget nyújtson azon hallgatók számára, akik érdeklődnek a korszerű infokommunikációs technológiák, információs rendszerek, a közigazgatási informatika, adatvédelem, információbiztonság, vezetői információs rendszerek, tudománymetriai, valamint egyéb, az e-közigazgatáshoz / e-közszolgálathoz kapcsolódó témák iránt. A kutatósejt tagjai rendszeresen adnak elő hazai és nemzetközi konferenciákon, publikálnak, valamint évek óta kiemelt szakmai program a Nemzeti Kiberversenyen, valamint a genfi Cyber 9/12 versenyen való részvétel.

Kutatási területek:

1. Kiberbiztonság;

2. IT menedzsment és tudománymetria;

3. Információs társadalom kihívásai;

4. A digitalizáció nemzetközi és jogi aspektusai.