Terrorizmus és fegyveres válságok kutatósejt

A kutatósejt vezetője:

- Harakály Fruzsina.

Vezető tanár:

- Prof. Dr. Resperger István ezredes (NKE - Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, NBI Katonai Nemzetbiztonsági Tanszék).

Mentorok:

Dr. Zalai-Göbölös Noémi (NKE - Rendészettudományi Kar, NBI Terrorelhárítási Tanszék);

- Dr. Forgács Balázs őrnagy (NKE - Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Hadászati Tanszék).

A kutatósejt 2020-ban újraszerveződött a szakkollégium egészéhez illeszkedő prioritásokkal és kutatási területekkel. A megszűnő XXI. századi kihívások kutatósejt és Migrációs kutatósejt tagjai is itt folytatják szakkollégiumi tevékenységeiket. A kutatósejt tagjai elsősorban tisztjelöltek, akik a hadtudományok és stratégiai tanulmányok iránt érdeklődnek. Célunk, hogy egyetemi tanulmányaikat gyakorlati tapasztalatokkal és tudományos eredményekkel színesítsék.

Kutatási területek:

1. Fegyveres konfliktusok;